Archiwum

Powrót do listy aktualności

Podsumowanie gminnych zawodów sportowo-pożarniczych 24.06.2019

23 czerwca 2019 roku na stadionie sportowym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pińczowie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Pińczów. Jak co roku zmagania sportowe przyciągnęły drużyny oraz kibiców. W zawodach wystartowało łącznie 15 drużyn, w tym: 11 męskich, 3 kobiece i 1 młodzieżową.

Rywalizacja rozpoczęła się sztafetą najmłodszych druhen i druhów strażaków z OSP Krzyżanowice, którzy w prawdzie nie mieli dla siebie konkurencji, lecz jak co roku prezentowali swoje umiejętności. Następne było tak zwane ćwiczenie bojowe. W drużynach seniorów jako pierwsze w sztafecie wystartowały kobiety, następnie mężczyźni i wreszcie przyszedł czas na największe emocje związane z „bojówką”. Walka o najlepszy wynik jak zwykle była zacięta, jednak wszystko przebiegało w atmosferze fair play. Ostatecznie o zajmowanych miejscach decydowały dziesiąte części sekundy.

Klasyfikacja końcowa wygląda następująco:

 

W kategorii Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

I miejsce - MDP Krzyżanowice (drużyna mieszana)

 

W kategorii Kobieca Drużyna Pożarnicza

I miejsce – KDP Podłęże

II miejsce – KDP Bogucice

III miejsce – KDP Kopernia

 

W kategorii Męska Drużyna Pożarnicza

I miejsce – OSP Krzyżanowice

II miejsce – OSP Kozubów

III miejsce – OSP Brzeście

Dyplomy, nagrody oraz wyróżnienia dla uczestników imprezy ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak pełniący również funkcję  Prezesa Oddziału Gminnego ZOSP w Pińczowie. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Pińczowie na czele z sędzią głównym zawodów mł. bryg. Grzegorzem Karwatem – Komendantem Powiatowym PSP w Pińczowie.

zaw osp 1

zaw osp 2

zaw osp 3

zaw osp 4

zaw osp 5

zaw osp 6

zaw osp 7

zaw osp 8

zaw osp 9

zaw osp 10

zaw osp 11

zaw osp 12

zaw osp 13

zaw osp 14

zaw osp 15

zaw osp 16